Tarihçe
2007
City Optik olarak, 2007 yılında İstanbul Esenyurt'taki ilk şubemizle siz değerli dostlarımıza en iyisini sunmak için yola çıktık.
Güven unsurunun ön planda olduğu optik sektöründe, deneyimlerimizden faydalanarak mağazalarımıza gelen herkesi evimize gelen misafirimiz gibi karşılayıp en samimi duygularımızla yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bulunduğu sektörde farklılaşma olanakları kısıtlı olmasına rağmen City Optik, hizmet kalitesi ve oluşturduğu marka karması ile fark yaratmayı gözetmiştir.
Koleksiyonun büyük bir çoğunluğunu kendi ithal ettiği ve sadece City Optik mağazalarında satılan, marka değeri yüksek ürünler oluşturur. 8 Şubesiyle hizmet vermekte olan firmamız, gerek şube sayısı gerekse ürün çeşitliliğini arttırarak sizlere daha yakın olmayı hedeflemektedir.
2010
2010 yılında ŞİŞLİ'  de açılmış olan mağazamız zincirin 2. halkası olarak , ürün koleksiyonun büyük bir çoğunluğunu kendi ithal ettiğimiz ve sadece City Optik mağazalarında satılan, marka değeri yüksek ürünler oluşturur. Optik sektörünün gelişmesine katkıda bulunmanın yanı sıra müşterilerimize çağdaş hizmet anlayışını sürdürebilmek adına 2010 yılında ÇORLU şubemizi açmış bulunmaktayız.
2011
City OPTİK mağazalar zincirini çoğaltarak daha çağdaş mekanlarda gelişen teknoloji ile birlikte dünya markası ürünleri müşterilerimize en yakın noktalardan sunabilmek için 2011 yılında BEYLİKDÜZÜ şubemiz açılmıştır.
2015
2015 yılında ŞİŞLİ-HALKALI -ÇORLU ve BEYLİKDÜZÜ nde kalite ve hizmette Avrupa standartlarını yakalayıp daha da ileriye taşımak için farklı ve konsept mağazacılık anlayışı ile SULTANBEYLİ de müşterilerine hizmet vermeye devam etmiştir.
>
2017
2017 yılında İSTANBUL FLORYA 'Da MERKEZ BİNASI kurulan CİTY OPTİK Gelişmiş TEKNİK SERVİS , MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ve EĞİTİM konularını bu noktadan yönetmektedir.
2018
Geleneksel alışveriş merkezi kültürünü cadde kültürü ile bütünleştiren CİTY OPTİK EYÜP PARK Şubesi ile siz dostlarımızın alışveriş tarzını değiştiriyoruz.

VİZYONUMUZ 

  • Kaliteli ürünlerle  görme bozukluklarının  giderilmesine  katkıda bulunmak
  • Satışta  verimlilik  ve  kaliteyi sürekli  arttırmak 
  • Kalitemizi  sürekli geliştirmek tedarikçi firmalarımız  ile kalite  konusunda  iş birliği yapmak 
  • Çalışma yaşamının kalitesini iyileştirmek
  • Personellerimizin eğitimine önem vermek ve gelişen teknolojiyi yakından takip etmek 

MİSYONUMUZ


  • Sürekli gelişme anlayışı içerisinde müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılamak      


  • Güçlü ve güvenilir bir kuruluş olmak ana ilkemizdir


  • Kalite, fiyat ve teminde müşteri memnuniyeti sağlamak


  • Yeni şubeler açarak müşteri kitlemizi arttırmak