VARILUX

Progresif camları kimler kullanmalıdır?

40 yaşın üzerinde yakın görme problemi olan herkes kullanmalıdır.Niçin kullanmalıdır?

Çünkü uzak ve yakın gözlüğü ayrı ayrı aldığımızda sadece kitap ,cep telefonu v.b. okuma ile uzak görüş problemimizi halletmiş oluruz halbuki VARİLUX  camlar ile bilgisayar, cep telefonu, araç kadranı, yemek masası, oyun masası gibi alanları da (orta alan) net görebiliriz ve tek gözlük kullanmış oluruz. Ayrı ayrı iki gözlük taşımaktan kurtuluruz gözlüğümüz takıp çıkarmaktan dolayı yıpranmaz.

Unutma gibi problemimiz olmaz sürekli yüzümüzde olacağı için camlarımızda çabuk çizilmez.Progresif camların fiyatları her yerde çok farklılık göstermektedir. Acaba niçin?

Çünkü progresif camların birçok türevi vardır görüş kapasitesi ve camın kalitesine göre çok fazla seçenekleri vardır o yüzden her kişiye ve her göz kusuruna göre ayrı bir çözüm içeren çeşidi olduğundan fiyatlarıda çok fazla değişken olabilmektedir. Geniş kanallı dar kanallı ve kişiye özel üretilen kanal yapıları mevcuttur. Bilgisayar başında çalışanların kesinlikle progresif cam kullanmalarını tavsiye ederim.

Avrupa da progresif cam kullanma oranı %48 olmasına karşı Türkiye’de bu oran %3,5 dur ve bu çok düşük bir orandır.

Peki bu camlar çok pahalı mıdır?

Evet bu camlar tek odeklı camlara göre pahalı camlardır ancak şunu düşünürsek iyi olur zamanımızda her işimizi gözümüz ile halletmekteyiz bilgisayar, cep telefonu, araba, kitap, gazete vs. En çok çalışan organımız artık gözdür ve ona yatırım yapmak zorundayız.

Progresif camlarla ilgili halk arasında yaygın bir şekilde kullanamama korkusu vardır .

Gerçekten bu camın kullanılması zor mudur?

Hayır aksine bu cam inanılmaz derecede sizi mutlu edebilecek bir üründür.Düşünsenize tek cam ile her şeyi rahat görebilmek ne kadar büyük bir konfor oluşturmaktadır. Fakat bu camların odak ölçülerinin alınması çok hassas bir tecrübe gerektirmektedir zaten hekimlerimiz  muayene esnasında hastanın meslek grubunu dikkate alıp ona göre reçete yazmaktadır.

Biz City OPTİK olarak bu tür olumsuz düşünceleri ortadan kaldırmak için ilk defa kullanmak isteyen hastalarımıza ve devamlı kullanıcılara % 100 müşteri memnuniyeti garantisi ve ücretsiz çözümler sunmaktayız .